piątek, 8 stycznia 2016

każdy umie rysować!

.

     Naprawdę? Każdy? :)))
Nie będę się rozpisywać na temat teorii prawej półkuli mózgu i stwierdzenia, że jeśli umiesz pisać, to i umiesz rysować, kwestia umiejętnego patrzenia..., można o tym poczytać np. w książce "Rysunek. Odkryj talent dzięki prawej półkuli mózgu." Betty Edwards. Zresztą w wielu książkach artyści przekonują, że można nauczyć się rysowania i malowania, że to nie kwestia magicznego talentu, ale praktyki i cierpliwości. I oczywiście chęci.
     Wszystko pięknie, ale czy biorąc do reki książkę/poradnik nie marzymy o tym, żeby od razu malować jak Rubens czy inny Michał Anioł? Pewnie, że byłoby fajnie, ale można zacząć od czegoś prostszego i mieć z tym sporo uciechy...

     Znalazłam na YT niesamowity filmik z serii wykładów TEDx (konferencje przypominające TED - Technology, Entertainment and Design). Film jest krótki (tylko 15 minut), a do jego oglądania przygotujcie sobie kilka kartek i flamaster, zabawa gwarantowana. :)))
Naprawdę polecam nawet zatwardziałym sceptykom!

     Do zabawy namówiłam moje dzieci i męża, wszyscy mieliśmy niezłe miny po narysowaniu pierwszego rysunku. :)))
     A tak wyglądają rysowane na szybko moje rysuneczki:
I na koniec rodzynek, rysunek, który zrobił mój mąż (nierysujący w ogóle! nie lubiący rysować! sic!) a jest to mój portret :))) Wykapana ja:

.

7 komentarzy:

 1. Rysunki świetne!

  http://want-cant-must.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Kapitalne!!! Na pewno obejrzę filmik. Rysowanie to moje niespełnione marzenie:)Jestem w posiadaniu książek do nauki rysunku ale jakoś czasu zwykle brakowało:/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może czas spełniać marzenia? :)
   Właśnie, z tym czasem to zawsze problem, ciągle wydaje się, że mamy go za mało...ale rysowanie tak wciąga, że jak zaczniesz, to czas sam się znajdzie :)
   pozdrawiam!

   Usuń
  2. Ha, właśnie u mnie tak to nie działa:) mnie zbyt dużo rzeczy wciąga! Mam za dużo pasji, stąd ten brak czasu:/

   Usuń

:)