czwartek, 28 stycznia 2016

szkicownik 28/01/2016 Lisek

.

     "Chodzi Lisek koło drogi, nie ma...skarpetek, choć mróz taki srogi."
.

piątek, 22 stycznia 2016

Jak uszyć kotka "ze szmatek"?

.

     To, że jestem kociarą nie jest żadną tajemnicą...Uwielbiam koty za różne rzeczy: za ciepłe łapki, mokre nosy, mruczenie, spanie w szufladzie, rzyganie do kapci, gubienie kłaków (które są potem wszędzie) i wiele, wiele innych. Moja Córeczka też je lubi, a jej ulubionymi zabawkami-przytulankami są oczywiście kotki.
     Zatem nie mogło zabraknąć kotów "ze szmatek", które szyłam jakiś czas temu.

Myślę, że uszycie takiej mas-kotki nie jest zbyt trudne. Poniżej króciutki kurs jak uszyć takiego przytulasa.

sobota, 16 stycznia 2016

Draw All Year - Całoroczne rysowanie i One Little Word 2016 :)

.

     Draw all year - dlaczego napisałam to po angielsku? nie mam pojęcia... może dlatego, że rzuciło mi się to w oczy gdzieś na anglojęzycznych stronkach. Draw all year lub draw all days...idea tego wyzwania jest bardzo prosta: rysujemy ile się da, najlepiej codziennie przez cały rok, takie całoroczne rysowanie. :)

piątek, 8 stycznia 2016

każdy umie rysować!

.

     Naprawdę? Każdy? :)))
Nie będę się rozpisywać na temat teorii prawej półkuli mózgu i stwierdzenia, że jeśli umiesz pisać, to i umiesz rysować, kwestia umiejętnego patrzenia..., można o tym poczytać np. w książce "Rysunek. Odkryj talent dzięki prawej półkuli mózgu." Betty Edwards. Zresztą w wielu książkach artyści przekonują, że można nauczyć się rysowania i malowania, że to nie kwestia magicznego talentu, ale praktyki i cierpliwości. I oczywiście chęci.
     Wszystko pięknie, ale czy biorąc do reki książkę/poradnik nie marzymy o tym, żeby od razu malować jak Rubens czy inny Michał Anioł? Pewnie, że byłoby fajnie, ale można zacząć od czegoś prostszego i mieć z tym sporo uciechy...

     Znalazłam na YT niesamowity filmik z serii wykładów TEDx (konferencje przypominające TED - Technology, Entertainment and Design). Film jest krótki (tylko 15 minut), a do jego oglądania przygotujcie sobie kilka kartek i flamaster, zabawa gwarantowana. :)))
Naprawdę polecam nawet zatwardziałym sceptykom!sobota, 2 stycznia 2016

szkicownik 02/01/2016 (ładne kwiatki ;))

.

     Na przekór zimie i kwiatkom mrozu na oknach... ;)
.